Erikoisnäyttely 27.7.2019 Messilä
Tuomari Lykourgos Zouboulidis knl Micky's Land, Kreikka

ROP, SERTI > FI MVA Griland Throughout The World
VSP Shaggy Blue Bob's Undercover Girl

TULOKSET / RESULTS
 

ROP Serti  > FI MVA/ BIS CAC > FI CH Griland Throughout The World
VSP / BOS Shaggy Blue Bob’s Undercover Girl

PU2  / BM2 Blockhead’s I am Love
PU3 Varaserti/ BM3 Res-CAC Raggletaggle Vintage Release
PU4 / BM4 Czarlinda’s Quick Change of Mind

PN2 ROP-VET / BB2 BIS-VET Griland Masterpiece
PN3 Serti / BB3 CAC Czarlinda’s Quite Easy To Love
PN4 Varaserti / BB4 Res-CAC Griland The Maqic Queen

ROP PENTU / BIS PUPPY Griland Living Legend
VSP-PENTU / BOS PUPPY Blockhead’s Kiss With Love
ROP- JUNIORI / BOB JUNIOR Czarlinda’s Quite Easy To Love
VSP- JUNIORI / BOS JUNIOR Czarlinda’s Quick Change of Mind
ROP- NUORI / BOB YOUNGSTER Raggletaggle Vintage Release
ROP-VETERAANI / BIS VETERAN Griland Masterpiece

Paras kasvattajaluokka / Best Breeders Class Czarlinda’s
Paras jälkeläisluokka / Best Progeny Class Shaggy Blue Bob’s Undercover Girl

Paras turkin laatu / Best Coat Texture Grey Coats Thief Of My Heart
Parhaat liikkeet / Best Movement Griland Masterpiece
Paras pää / Best Head Blockhead’s I Am Love
Paras pari / Best Brace Bluechannel Edward The Great & Bluechannel Fabulous Fiona
Lumoavin lampuri / Most Enchanting OES Snezhnyi Dozor Potomu Chto Ya Pilot
 

Tulokset kokonaisuudessaan / Full results 

SKL Koiranetti

PENNUT 5-7 kk / PUPPIES 5-7 months

UROKSET / MALES
 

1 KP ROP-PENTU / 1 HP BOB PUPPY Griland Living Legend
2 KP / HP Mustikkakuonon Qauramuro Karo
3 Blockhead’s Kiss My Socks Off

NARTUT / FEMALES

1 KP VSP / HP BOS Blockhead’s Kiss With Love
2 KP / HP Mustikkakuonon Qardemumma Kata
3 Blockhead’s Kiss My Moomin
4 Blockhead’s Kiss Them All
 

UROKSET / MALES
 

Junioriluokka / Junior Class
1 ERI SA PU4 / EXC CQ BM4 Czarlinda’s Quick Change of Mind
2 ERI SA / EXC CQ  Czarlinda’s Quantum Of Solace
 

Nuorten luokka / Intermediate Class
1 ERI SA PU3 VARASERTI / EXC CQ RES-CAC Raggletaggle Vintage Release
2 ERI SA / EXC CQ Freddie Mercury Shaggy Edition
 

Avoin luokka / Open Class
1 ERI SA PU1 ROP SERTI > FI MVA / EXC CQ BM1 BOB CAC > FI CH
Griland Throughout The World
2 ERI SA + Paras turkinlaatu / EXC CQ + Best Coat Quality Grey Coats Thief Of My Heart
EH3 / VG3 Pocket Lightning’s Xtra Bashful
 

Valioluokka / Champion Class
1 ERI SA PU2 + Paras pää / EXC CQ BM2 + Best Head Blockhead’s I Am Love
2 ERI SA / EXC CQ Bluechannel Edward The Great
3 ERI SA / EXC CQ Bluechannel Final Freemason
4 ERI SA + Lumoavin lampuri / EXC CQ + Most Enchanting OES Snezhnyi Dozor Potomu Chto Ya Pilot
POISSA / ABSENT Pohjanperän After My Secret
 

NARTUT / BITCHES
 

Junioriluokka / Junior Class
1 ERI SA PN3 SERTI / EXC CQ BB3 CAC Czarlinda’s Quite Easy To Love
2 ERI / EXC Reata’s What’s Her Name
3 ERI / EXC Czarlinda’s Queen Of Spades

Avoin luokka / Open Class
1 ERI SA PN4 VARASERTI / EXC CQ BB4 RES-CAC Griland The Magic Queen
2 ERI SA / EX CQ Bluechannel Grace Of Kings
3 ERI / EXC Czarlinda’s Pretty Princess
4 ERI / EXC Celita Menulio Slenis

Valioluokka / Open Class
1 ERI SA PN1 VSP / EXC CQ BB1 BOS Shaggy Blue Bob’s Undercover Girl
2 ERI SA / EXC CQ Bluechannel Fabulous Fiona
3 ERI / EXC Reata’s Road To The North
4 ERI / EXC Pohjanperän Aurora Borealis
POISSA / ABSENT Czarlinda’s Piece Of Happiness
 

Veteraaniluokka / Veteran Class
1 ERI SA ROP-VET PN2 + Parhaat liikkeet / EXC CQ BIS-VETERAN BB2 + Best Movement
Griland Masterpiece
2 ERI / EXC Qubic’s Almost A Dream
 

KASVATTAJALUOKKA / BREEDERS CLASS
1 KP / HP Czarlinda’s
2 KP / HP Bluechannel
 

EPÄVIRALLISET LUOKAT
 

FREESTYLE

Urokset

ROP- FREESTYLE Bluechannel Earl The Mighty
2 Czarlinda’s Owners Evening Star
3 Pocket Lightning’s Xtra Sneezy
4 Apollo Belenus of Abigal Grace
POISSA / ABSENT Royal Grey’s Favola D’Orfeo


Nartut

VSP-FREESTYLE Bluechannel Fantastic Faith
2 Czarlinda’s Lovejoy
3 Grey Coats Upwardly Yes
 

LYHYEKSI LEIKATUT / SHORT CUT

UROKSET / MALES

Junioriluokka / Junior Class
1, PU1 VSP / BM1 BOS Czarlinda’s Quality Package
 
Valioluokka / Champion Class
1 PU2 / 1 BM2  Czarlinda’s Obladi Oblada

NARTUT / FEMALES

Nuorten luokka / Intermediate Class
1 Grey Coats Upwardly Yes

Avoin luokka  / Open Class
1 Mustikkakuonon Pippuri Pirkko
 

Valioluokka / Champion Class
1 ROP / BOB Short Cut Pocket Lightning’s Windy of Pocket
2 Grey Coats Pick Of The Bunch
 

Veteraaniluokka / Veteran Class
POISSA / ABSENT Blueshire’s Made For Finns
 

Kuvia näyttelystä 

 

Erikoisnäyttelyämme 2019 sponsoroivat

  • Grey Facebook Icon